Üyelik
TR | EN

Exhibition and Seminar Bridgescape Prof.Dr. Enzo Siviero

Exhibition and Seminar Bridgescape Prof.Dr. Enzo Siviero

Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü yeni bir 3-5 Çayı organizasyonunda İtalyan Köprü Ustası Prof. Dr. Enzo Siviero’yu ağırlamaya hazırlanıyor.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü Projesi’nin Danışmanı Enzo Siviero Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşacak.

Köprüler üzerine dünya genelinde 500’e yakın tezin yürütücülüğünü yapmış ve çalışmaları çeşitli ülkelerde gösterilmiş olan inşaat mühendisi ve mimarlık profesörü Dr. Enzo Siviero 12 Aralık günü İnşaat Fakültesi Konferans Salonu’nda öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak.

Enzo Siviero Hakkında
Padua, Vigodarzere’de 19 Ocak 1945’te doğan Prof. Dr. Enzo Siviero, Venedik’teki IUAV Üniversitesi’nde görev yapıyor. Padua Üniversitesi’nde Yapı Mekaniği üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, hem akademik hem de profesyonel olarak köprüler konusunda derin araştırmalar yaptı ve uzmanlaştı.Sürdürülebilir niteliği olan bir altyapıya sahip olmak ve çevresel etkinin en aza indirilmesi için çevreyle olan uyuma daha özel önem gösterilmesi gereken konsept tasarım aşaması ve malzeme belirleme, köprü tasarımı için en önemli aşama. Prof. Dr. Enzo Siviero, mekanik ve beton yapıların davranışlarında bir uzman olarak, IUAV Üniversitesi’nde meslektaşları ve araştırmacılar ile bu konuları irdeleyen bir çok çalışma gerçekleştirdi. Profesyonel olarak, Enzo Siviero mühendis, mimar ve teknikerlerle köprülerin, viyadüklerin ve yolların tasarımı, yapısal kontrolü ve incelenmesi üzerine çalışmalar yürütüyor. Siviero yerel yönetimler ve devlet organları ile köprülerin kontrolü ve izlenmesi üzerine danışmanlık yapıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir